Velké rány moravské

Zveme Vás na zcela exkluzivní výstavu snímků profesionálního fotografa Patrika Uhlíře, která se koná v Galerii Pod Šenkem na rosickém zámku. Ve dvou nesmírně emotivních cyklech jsou zachyceny okamžiky a situace zoufalství, slz, smutku, ale také velké naděje a lidské sounáležitosti. Výstava zachycuje dvě z událostí roku 2020 a 2021 na Moravě, a to boj s kovidem ve FN Brno a stav bezprostředně po tornádu na Jižní Moravě.

Výstava je velmi emotivní. Ukáže syrovou skutečnost, zmar a zoufalství. Ale také naději, že budoucnost bude lepší a vždy se najdou lidé, kterým osud jiných není lhostejný. Pro které pacienti nejsou jen bezejmenní lidé. Také vlna solidarity, která se zejména po tornádu 24.června zvedla, neměla zatím v historii České republiky obdobu.

Výstavu pořádá Patrik Uhlíř společně se Správou zámku Rosice s podporou organizace ADRA, FN Brno a firmy Pamiro. Je nám ctí, že výstava se koná na našem zámku.

Pokud se na výstavu přijdete podívat, vstup je volný. Můžete také přispět do sbírky organizace ADRA na pomoc lidem postižerným tornádem, a to přímo v místě výstavy. Těm, kteří přispějí, předem děkujeme.

Výstava je přístupná v době otevžření zámku, do 31.10.2021.