Koncert Trio Incendio 28.10.´22

Poslední letošní Koncert virtuózů – a v něčem i jiný, širší. Poněvadž se koncert koná ve státní svátek 28.října, má letos i doprovodný program: v 16 hodin vzpomínková oslava u pomníku T.G.Masaryka před zámkem s vystoupením žáků ZUŠ Rosice, součástí koncertu bude i předání Cen města Rosice.

Trio tvoří Karolína Františová, Filip Zaykov a Vilém Petras. Poprvé si spolu zahráli v roce 2016 jako členové Akademie komorní hudby (AKH) a následně se rozhodli založit trio na HAMU. Uměleckým ředitelem AKH je Tomáš Jamník, se kterým trio často spolupracuje.

V roce 2017 zvítězilo Trio Incendio v prestižní soutěži Gianni Bergamo Classic Music Award ve švýcarském Luganu. Dále je vítězem soutěží COOP Music Awards v Cremoně, Concorso Internazionale di Interpretazione Musicale “Marcello Pontillo“ ve Florencii, Lodz International Chamber Music Competition, Concorso „Massimiliano Antonelii“ v Latině.

Trio má za sebou vystoupení v předních koncertních síních, jakými jsou Rudolfinum, Berlínská filharmonie nebo Wigmore Hall v Londýně.

A nyní přibude vystoupení v Hudebním sálu v Rosicích.