Zámecká expozice

Hlavní prohlídkový okruh zámku obsahuje 17 místnosti v 1.patře, kterými během prohlídky obkroužíte téměř celé vnitřní nádvoří zámku.

Okruh začíná v bývalém Svatebním salonku. Z něj se podíváte do Loveckého salonku s ukázkou loveckých zbraní a trofejí. Přejdete do Kaple, která se postupně začíná vracet svému církevnímu účelu. Z Kaple projdete krásným Hudebním sálem s kapacitou 140 míst, kde se konají koncerty špičkové klasické hudby a svatby. Následuje místnost věnovaná rodině Rahnů a baronu Mořici Arnoldovi de Forest, poslednímu šlechtickému majiteli zámku. Poté projdete třemi salonky s překrásnými štukovými barokními stropy, které jsou perlou zámku, a podíváte se do rohové Knihovny.

Následuje nejstarší křídlo zámku. Zde se v místnostech s renesančními klenbami zachovaly prvky původního hradu. Ozdobou této části je Rodový sál s výmalbami z doby kolem roku 1580. Místnosti jsou vybaveny dobovým nábytkem.

V Jídelně se dostaneme do prostor severního křídla s manýristickými štukovými stropy od Hanse Falcka z let 1618-1619. V Jídelně se nachází nástěnný gobelín z poloviny 18.století. Dále se podíváte do Ložnice s postelí s dřevěnými nebesy z roku 1775. Poslední místností je krbový salonek.

Prohlídkový okruh uzavřeme na arkádách zámku, kde můžete obdivovat renesanční stavební prvky, sgrafita a arkády, které jsou skvostem zámku. Prohlídkový okruh končí volnou prohlídkou výstavy rosického skla.

Všechny místnosti jsou vybavené a zařízené nábytkem, uměleckými předměty, drobným mobiliářem a dobovými doplňky.

V některých místnostech můžete během prohlídky i využít židli na sezení.

Doba prohlídky cca 60 minut.

Fotogalerie – Zámecký okruh